כל מה שצריך וחשוב לדעת על מסמכי ייפוי כוח מתמשך בעמוד שלפניכם

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי באמצעותו כל אדם בגיר בישראל רשאי למנות לעצמו מבעוד מועד מיופה כוח הרשאי לקבל החלטות ו/או לבצע פעולות בעניינים שונים הקשורים לחייו של האדם המייפה, וזאת בהתאם להגדרות וההנחיות המופיעות אותו מסמך ייפוי, כאשר גם מועד פקיעת תוקפו של הייפוי כוח המתמשך מהווה חלק מהתנאים אותן ניתן להגדיר באמצעות מסמך זה. 

ייפוי כוח מתמשך – למי הוא נדרש ומהי מטרתו?

ייפוי כוח מתמשך הוא למעשה מסמך משפטי המיועד לצרכי ייפוי כוח של אנשים עוד לפני שהגיעו למצב בו הם לוקים בשכלם ו/או גופם ושל כך הם אינם יכולים לקבל החלטות הרות גורל בעניינם, כאשר מטרת אותו ייפוי כח היא לצפות פני עתיד ולעגן בהיבט משפטי כל החלטה ו/או פעולה לה יידרש מיופה הכוח לבצע בעתיד עבור מייפה כוחו, הממנה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי הזכאות לעריכת ייפוי כוח מסוג זה שמורה לכל אדם המעוניין לעשות זאת, וזאת בתנאי שהוא מבין היטב את משמעותו המשפטית של ייפוי הכוח המתמשך. כפועל יוצא מכך, עריכת מסוג זה , מותנית בכך שהאדם הממנה מבין היטב את משמעותו  מטרותיו והיבטיו המשפטיים של אותו הסכם ייפוי כח מתמשך.  

חשוב שתדעו: כל אדם מייפה כוח (הממנה) רשאי על פי חוק למנות מספר מיופי כוח (ממונים) שונים שלכל אחד או אחת מהם מוענקות סמכויות ותחומי אחריות על פי רצון המייפה. 

עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך – מה חשוב לדעת? 

התנאים לעריכת ייפוי כוח מתמשך מוסדרים באמצעות חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (התשכ"ב- 1962) במסגרתו נקבע כי עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך ייעשה אך ורק באמצעות עורך דין בעל הכשרה והסמכה מיוחדת לצורך כך. מסמך מסוג זה של ייפוי כוח מתמשך יכול לכלול בתוכו מספר כזה או אחר של נושאים שלגביהם מיופה הכוח יהיה אחראי ו/או בהם מיופה הכוח יהיה רשאי לפעול ו/או לקבל החלטות לגביהם. רשימת הנושאים שלגביהם מיופה הכוח רשאי לקבל החלטות ו/או לפעול, חייבת להופיע בחלק של ההנחיות המקדימות של  מסמך ייפוי הכוח המתמשך  ייפוי כוח מתמשך באופן מדויק ובהיר.

שירותי עורך דין המוסמך לערוך ייפוי כוח מתמשך 

מכיוון שמסמכי ייפוי כוח מתמשך יכולים להיערך אך ורק על ידי עו"ד בעל הכשרה והסמכה מיוחדת לכך, קיימת חשיבות רבה להיוועצות מוקדמת עם עורך דין העוסק בנושא, וזאת על מנת לבחון את כל ההיבטים המשפטיים הנלווים למסמך ייפוי כוח מתמשך. בין יתר השירותים המשפטיים המוצעים על ידי משרד עורך דין המתמחה בהליכי הגשה ועריכה של ייפוי כוח מתמשך בנתניה תוכלו למצוא: 

רשימת נושאים רלוונטיים לצרכי עריכת מסמכי ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך כולל בתוכו מגוון רחב של נושאים הקשורים לחייו של הממנה, כאשר ברשימת הנושאים הרלוונטיים לכל אדם המעוניין לערוך מסמך ייפוי כוח מתמשך בכפוף לתנאים הקבועים בחוק, נכללים הנושאים הבאים:

רוצים לדעת יותר על שירותיו של עורך דין מאור לוי לצרכי עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך? 

לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *